Adresas: 
Narimanto g. 37, Žiežmariai, Kaišiadorių r. sav.
Tel.: 346-58352
Fax.: 346-58216

El. paštas: 
ldvarpelis@gmail.com
Internetinė svetainė: 
http://www.varpelis.kaisiadorys.lm.lt

Priklausomybė: 
Savivaldybės
Įstaigos tipas: 
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos: 
lietuvių
Mokymo formos: 
Dieninė

Savivaldybė:
Kauno apskr. Kaišiadorių r. sav.
Sveikos gyvensenos ugdymas
Sveikos gyvensenos ugdymas Žiežmarių lopšelyje-darželyje „Varpelis“
 
 
Piešimas smėliu
Kai ruduo už lango barsto paskutinius lapus ir saulutė vis rečiau iš už debesėlių šypsosi, Žiežmarių lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė pakvietė Kaišiadorių rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogus ir kitus darbuotojus į sveikos gyvensenos ugdymo seminarą. Tai graži tradicija, puoselėjama direktorės Laimos Čekaitienės, kai organizuojami įvairių tematikų (sveikos gyvensenos, etninio ugdymo, vadybos ir įvairių meninių-kūrybinių veiklų: dekupažo, mozaikos, papuošalų gamybos iš įvairių medžiagų, ebru meno – tapybos ant vandens ir kt. pristatymas) seminarai pedagogams ir kitiems asmenims.   Gražią ir saulėtą spalio 19-ąją į lopšelį-darželį sugužėjo daugiau kaip 50 svečių, kurie pirmiausia stebėjosi ir džiaugėsi atsinaujinusiu po renovacijos ir rudeniškai pasipuošusiu lopšeliu-darželiu. Su seminaro programa ir veiklų organizavimo ypatumais trumpai supažindino direktorė L. Čekaitienė.   
 
Susirinkusiems seminaro dalyviams, „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai, auklėtoja Janina Šalomskienė ir meninio ugdymo mokytoja Janina Rabačiauskienė parodė muzikinę-sportinę programėlę „Mes „Varpelyje“ užaugom“, o tada svečiai buvo pakviesti stebėti įvairias veiklas: „Kiškučių“ grupės mažyliai, kuriems dar tik dveji metukai, kartu su auklėtoja Dana Štitiliene parodė sveikatos valandėlę „Švarios rankytės, švarus veidukas“. Tai higienos įgūdžių įtvirtinimo veikla, kurioje vaikučiai linksmai ir įdomiai parodė, kaip tinkamai reikia praustis rankutes ir veiduką, sausai nusišluostyti, naudotis kitomis higienos priemonėmis.  
Vaikai spalvina muzikos garsus
Tuo pačiu metu meninio ugdymo ir specialieji pedagogai Meninės raiškos centre stebėjo meninio ugdymo pedagogės Jolitos Kakanauskienės ir logopedės Ramunės Malinauskienės veiklą „Nuspalvinkime muzikos garsus“, kurioje vaikai iš pradžių su logopede mankštino pirštukus ir liežuviukus, o paskui bandė ant vandens ištaškyti ir nuspalvinti skambančios muzikos garsus. Taip vaikai supažindinami ir mokomi piešti nauja tapybos technika – ebru, pratinami atsipalaiduoti ir išreikšti savo jausmus.   Kitiems  salėje esantiems pedagogams  „Nykštukų“ grupės vaikai su auklėtoja Nijole Kelpšiene parodė, kaip reikia linksmai ir įdomiai mankštintis naudojantis spalvingomis WESCO priemonėmis ir gamtine medžiaga.  
 
Peizažas ant šviesos stalo
„Pelėdžiukų“ grupės vaikai, jų auklėtojos Janina Šalomskienė ir Aušra Zareckienė parodė, kaip patogu ir puikiai sekasi dirbti su vaikais, kai grupėje vienu metu yra du pedagogai. Jų jungtinė veikla sveikatos valandėlė „Gaminame ir žaidžiame“ vyko grupelėmis, todėl dalis vaikų galėjo užsiimti prie šviesos stalo – kurti rudens peizažą ir piešti smėliu, kiti, vadovaujami auklėtojos, gaminti iš vaisių ežį...  
 
Tuo pačiu metu pedagogai, dirbantys mišriose grupėse, stebėjo „Varpukų“ grupės ir auklėtojos Marytės Teleišienės vedamą sveikatos valandėlę „Rudens gėrybės iš sodo“. Tai veikla, sujungianti sveikos gyvensenos ir etninį ugdymą.Vaikai užsiėmimo metu susipažino su sodo ir daržo gėrybėmis, jas įvardijo, dėliojo, ragavo...   Į kiemą visas pedagoges pakvietė „Varpukų“ grupės vaikai ir auklėtoja Regina Morkūnienė. Ten buvo rodoma veikla „Paprasti-nepaprasti žaidimai“. Tai įvairūs judrieji žaidimai kieme su gamtine medžiaga ir meškučiu, kuris vaikus skatino būti judrius, linksmus ir aktyvius.  
 
 
Vaikai gamina ir žaidžia
Pasibaigus užsiėmimams svečiai buvo pakviesti susipažinti su įstaigos edukacinėmis aplinkomis ir kitomis patalpomis,  direktorė papasakojo apie patalpų ir veiklos kambarių-centrų naudojimo galimybes, ten vedamus užsiėmimus ir įvairias veiklas.   Po trumpos kavos pertraukėlės, kurios metu svečiai buvo vaišinami pačių vaikučių, auklėtojų,tėvelių ir kitų bendruomenės narių pagamintais skanėstais: kaimiška duona, naminiais sūriais, obuolių ir kriaušių pyragais, sveikomis salotomis ir užtepėlėmis – visi buvo pakviesti į salę, kurioje parodyta filmuotos medžiagos ir nuotraukų iš įvairių veiklų ir užsiėmimų, projektų ir konkursų. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su sveikos gyvensenos ugdymo metodais, etninės, sveikos gyvensenos ir meninės veiklos sąsajomis ir ugdymo galimybėmis.   Seminaro pabaigoje padėkos žodžius tarė ikimokyklinių ugdymo įstaigų direktoriai, pedagogai, švietimo skyriaus specialistė Giedrė Ignatavičienė, kuri taip pat kvietė ir kitas ugdymo įstaigas dalytis savo darbo patirtimi. 
 
Jolita Kakanauskienė, auklėtoja, meninio ugdymo mokytoja